Menu

Individual staff members can be contacted via their Email Adresses.

Peter Kuss - Principal
Peter Kuss - Principal
Matthew Zviedrans - Deputy Principal: Y9 Leadership, Timetabling, HR, Power BI, ATSI, Disability Unit
Matthew Zviedrans - Deputy Principal: Y9 Leadership, Timetabling, HR, Power BI, ATSI, Disability Unit
Sue Ruciack - Business Leader: Finance, Facilities, HR, School Operations
Sue Ruciack - Business Leader: Finance, Facilities, HR, School Operations
Michelle Parkes - Assistant Principal: Y7 Leadership, Head of Middle School, Teaching & Learning and Pedagogical Improvement
Michelle Parkes - Assistant Principal: Y7 Leadership, Head of Middle School, Teaching & Learning and Pedagogical Improvement
Sarah West -  Assistant Principal: Y8 Leadership, Student Wellbeing, Transition and Pastoral Care
Sarah West - Assistant Principal: Y8 Leadership, Student Wellbeing, Transition and Pastoral Care
Graham Brooks - Assistant Principal: Y10 Leadership, ICT Strategic Directions, Daily Management
Graham Brooks - Assistant Principal: Y10 Leadership, ICT Strategic Directions, Daily Management
Kiri McWaters - Assistant Principal: Year 11 Leadership, Curriculum, Reporting and Performance Development
Kiri McWaters - Assistant Principal: Year 11 Leadership, Curriculum, Reporting and Performance Development
Natasha Dunn - Assistant Principal: Y12 Leadership, Head of Senior School, SACE Improvement, SBM
Natasha Dunn - Assistant Principal: Y12 Leadership, Head of Senior School, SACE Improvement, SBM
Paul Gibbs - Leader Learner Support / Special Needs / FLO
Paul Gibbs - Leader Learner Support / Special Needs / FLO
Kirsty Faulkner - Leader Year 7 Sub School
Kirsty Faulkner - Leader Year 7 Sub School
Josh Davis - Leader Year 8 Sub School
Josh Davis - Leader Year 8 Sub School
Rob Yeend - Leader Year 9 Sub School
Rob Yeend - Leader Year 9 Sub School
Shannon Dissinger- Leader Year 10 Sub School
Shannon Dissinger- Leader Year 10 Sub School
Elspeth Druce - Leader Year 11 Sub School
Elspeth Druce - Leader Year 11 Sub School
Cheryl Watt - Leader Year 12 Sub School
Cheryl Watt - Leader Year 12 Sub School
Linda De Boer - Defence School Mentor / One+
Linda De Boer - Defence School Mentor / One+
Belinda Noack - Leader Student Wellbeing / Peer Support
Belinda Noack - Leader Student Wellbeing / Peer Support
Liam Davis - Leader Student Wellbeing / Houses
Liam Davis - Leader Student Wellbeing / Houses
Christina Henriksson - Leader Student Wellbeing/Student Leadership
Christina Henriksson - Leader Student Wellbeing/Student Leadership
Danun Manson - Leader Pedagogy Coach
Danun Manson - Leader Pedagogy Coach
Shane Matei - VET / Pathways Leader
Shane Matei - VET / Pathways Leader
Mali Naheswaran - Leader Mathematics
Mali Naheswaran - Leader Mathematics
Kelly Henderson - Leader English
Kelly Henderson - Leader English
Charlotte Franz - Leader Language, Literacy & EALD
Charlotte Franz - Leader Language, Literacy & EALD
Belle McKay - Leader The Arts
Belle McKay - Leader The Arts
Matt Sharpe - Leader HPE / Outdoor Education
Matt Sharpe - Leader HPE / Outdoor Education
Sunter Stephanie - Leader Science
Sunter Stephanie - Leader Science
Kelly Spalding - Leader HASS
Kelly Spalding - Leader HASS
Anna Dunn - Leader Discovery Centre
Anna Dunn - Leader Discovery Centre
Lizzy Farrier - Leader Discovery Centre
Lizzy Farrier - Leader Discovery Centre
Juan Lopez - Leader: CLC
Juan Lopez - Leader: CLC
Zsahni Karagiannis - Leader One+ Curriculum & Innovation
Zsahni Karagiannis - Leader One+ Curriculum & Innovation