Menu

Individual staff members can be contacted via their Email Adresses.

Peter Kuss - Principal

Peter Kuss - Principal

Matthew Zviedrans - Deputy Principal: Timetabling, HR, Power BI, ATSI, Disability Unit

Matthew Zviedrans - Deputy Principal: Timetabling, HR, Power BI, ATSI, Disability Unit

Sue Ruciack - Business Manager: Finance, Facilities, HR, School Operations

Sue Ruciack - Business Manager: Finance, Facilities, HR, School Operations

Kristy Power -  Assistant Principal: Y8 Leadership, Student Wellbeing, Transition and Pastoral Care

Kristy Power - Assistant Principal: Y8 Leadership, Student Wellbeing, Transition and Pastoral Care

Michelle Parkes - Assistant Principal: Y9 Leadership, Middle School, Teaching & Learning and Pedagogical Improvement

Michelle Parkes - Assistant Principal: Y9 Leadership, Middle School, Teaching & Learning and Pedagogical Improvement

Graham Brooks - Assistant Principal: Y10 Leadership, ICT Strategic Directions, Daily Management

Graham Brooks - Assistant Principal: Y10 Leadership, ICT Strategic Directions, Daily Management

Kiri McWaters - Assistant Principal: Year 11 Leadership, Curriculum, Reporting and Performance Development

Kiri McWaters - Assistant Principal: Year 11 Leadership, Curriculum, Reporting and Performance Development

Natasha Dunn - Assistant Principal: Y12 Leadership, Senior School, SACE Improvement, SBM

Natasha Dunn - Assistant Principal: Y12 Leadership, Senior School, SACE Improvement, SBM

Paul Gibbs - Leader Learner Support / Special Needs / FLO

Paul Gibbs - Leader Learner Support / Special Needs / FLO

Kirsty Faulkner - Leader Year 7 Sub School

Kirsty Faulkner - Leader Year 7 Sub School

Josh Davis - Leader Year 8 Sub School

Josh Davis - Leader Year 8 Sub School

Tim Potter - Leader Year 9 Sub School / Ice Factor

Tim Potter - Leader Year 9 Sub School / Ice Factor

Sarah West - Leader Year 10 Sub School

Sarah West - Leader Year 10 Sub School

Cheryl Watt - Leader Year 11 Sub School

Cheryl Watt - Leader Year 11 Sub School

Maria Provatas - Leader Year 12 Sub School

Maria Provatas - Leader Year 12 Sub School

Linda De Boer - Defence School Mentor / One+

Linda De Boer - Defence School Mentor / One+

Belinda Noack - Leader Student Wellbeing / Peer Support

Belinda Noack - Leader Student Wellbeing / Peer Support

Liam Davis - Leader Student Wellbeing / Houses

Liam Davis - Leader Student Wellbeing / Houses

Danun Manson - Leader Pedagogy Coach

Danun Manson - Leader Pedagogy Coach

Shane Matei - VET / Pathways Leader

Shane Matei - VET / Pathways Leader

Mali Naheswaran - Leader Mathematics

Mali Naheswaran - Leader Mathematics

Charlotte Franz - Leader Language, Literacy & EALD

Charlotte Franz - Leader Language, Literacy & EALD

Anna Nihill - Leader The Arts

Anna Nihill - Leader The Arts

Matt Sharpe - Leader HPE / Outdoor Education

Matt Sharpe - Leader HPE / Outdoor Education

Sunter Stephanie - Leader Science

Sunter Stephanie - Leader Science

Elspeth Grant - Leader HASS

Elspeth Grant - Leader HASS

Anna Dunn - Leader Discovery Centre

Anna Dunn - Leader Discovery Centre

Lizzy Farrier - Leader Discovery Centre

Lizzy Farrier - Leader Discovery Centre

Juan Lopez - Leader: CLC

Juan Lopez - Leader: CLC

Zsahni Karagiannis - Leader One+ Curriculum & Innovation

Zsahni Karagiannis - Leader One+ Curriculum & Innovation